Заяви

Заяви

на виїзд дитини за кордон,

запрошення іноземної особи до України,

згода дружини на продаж/купівлю/передачу в оренду майна,

згода на взяття на реєстраційний облік (прописка),

про прийняття/відмову від спадщини та інші

Для засвідчення справності підпису на будь – якій заяві потрібно надати нотаріусу документи, що встановлюють особу громадянина:

– паспорт громадянина України або

– паспорт громадянина для виїзду за кордон або

– паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм (id паспорт) + довідка про місце реєстрації. Якщо реєстраційний номер облікової картки платника податків (инн) внесений в id паспорт, копія інн в паперовій формі не надається

– реєстраційний номер облікової картки платника податків (інн) або відмітка в паспорті про відсутність ідентифікаційного номеру

Для запрошення для в’їзду в Україну іноземців додатково потрібно надати особисті дані запрошеної особи (інформація про закордонний паспорт громадянина іншої держави, дату народження, повне ім’я, прізвище, по батькові), дату перебування на території України, адресу перебування на території України.

Для виїзду дитини за кордон додатково потрібно надати свідоцтво про народження дитини (до 18 років), інформацію про особу з якою дитина буде проходити кордон, державу перебування та термін перебування.

Для згоди одного з батьківна реєстрацію (прописку) дитини додатково потрібно надати свідоцтво про народження дитини (до 18 років), особисті дані того з батьків з яким дитина буде зареєстрована за однією адресою, адресу реєстрації.

Для згоди власника квартири / будинку про реєстрацію в ньому додатково потрібно надати особисті дані особи яка буде ставати на реєстраційний облік та адресу майбутньої реєстрації.

Для згоди одного з подружжя на купівлю або продаж нерухомого майна додатково потрібно надати особисті дані чоловіка/дружини, адресу нерухомого майна.

Для згоди одного з подружжя передачі в оренду ТЗ додатково потрібно надати особисті дані чоловіка/дружини, інформацію про рухоме майно.

Для прийняття / відмови від спадщини додатково потрібно надати свідоцтво про смерть спадкодавця, документи, що встановлюють особу спадкоємця (дивитись вище), підтвердження родинних відносин (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб), документи на спадкове майно (квартира, машина, гараж та інше).

Та інші види заяв.

Нотаріус, засвідчуючи справжність підпису, не посвідчує факти, викладені у документі, а лише підтверджує, що підпис зроблено певною особою.

Засвідчення справжності підпису на заяві вчиняється будь-яким нотаріусом, незалежно від місця реєстрації (перебування, проживання, тощо) особи, яка звертається до нотаріуса.

Шановні громадяни!

Звертаємо вашу увагу, законодавством України не передбачено користування нотаріусами інформації з Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Портал дія», тому при вчинення нотаріальної дії, Ви зобов’язані надати документи, що посвідчують особу, в паперовій формі.

Е-паспорт може пред’являтися в інших інстанціях у таких випадках:

 • перевезення пасажирів повітряним, залізничним транспортом (у межах держави);
 • надання послуг поштового зв’язку;
 • проведення банківських операцій;
 • підтвердження віку під час придбання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, або тютюнових виробів;
 • надання послуг з медичного обслуговування;
 • пред’явлення на вимогу працівника правоохоронного органу документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
 • користування бібліотеками та надання бібліотечних послуг;
 • надання готельних послуг;
 • надання телекомунікаційних послуг;
 • пред’явлення на вимогу уповноваженої особи під час відвідування адміністративних будівель;
 • надання адміністративних послуг;
 • повернення сплачених за товар коштів;
 • участь у виборах Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, всеукраїнських та місцевих референдумах.

Витяг надано з Порядку застосування відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, та відображення в електронному вигляді інформації , що міститься у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, під час реалізації експериментального проекту тощо, затвердженого постановою Кабінета Міністрів України від 15 квітня 2020 року № 278.