Довіреності

Довіреності

на продаж/дарування/міни нерухомості,

генералка на автомобіль,

на оформлення спадщини, на представництво в суді,

на отримання пенсії, на отримання вантажу в порту, на купівлю авто за кордоном, на використання ячейки (індивідуального сейфу) та інші

Для засвідчення довіреності потрібно надати нотаріусу документи, що встановлюють особу громадянина:

– паспорт громадянина України або

– паспорт громадянина для виїзду за кордон або

– паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм (id паспорт) + довідка про місце реєстрації. Якщо реєстраційний номер облікової картки платника податків (инн) внесений в id паспорт, копія інн в паперовій формі не надається

– реєстраційний номер облікової картки платника податків (інн) або відмітка в паспорті про відсутність ідентифікаційного номеру

Якщо довіреність стосується нерухомого майна, особа надає право власності на квартиру, гараж, житловий будинок, земельну ділянку та інше. Це може бути договір купівлі- продажу, дарування, міни, свідоцтво про право на спадщину, свідоцтво про право власності на житло та інше.

Якщо довіреність стосується рухомого майна, особа надає свідоцтво про реєстрацій Транспортного засобу, банківський договір на банківську ячейку (індивідуальний сейф) та інше.

Строк довіреності може бути різний, в залежності від годинного проміжку,

з правом передоручення своїх повноважень третім особам або без права передоручення своїх повноважень третім особам.

Якщо довіреність надається в порядку передоручення, то передоручення робиться один раз.

Особа, яка надала довіреність, може припинити її дію, або відмінити в будь-який час. Для цього потрібно надати нотаріусу заяву про припинення довіреності. Цей документ складає нотаріус, а особа ставить свій підпис.

Що таке «Генеральна довіреність»?

Якщо питання стосується нерухомого майна: квартири, житлового будинку, земельної ділянки, гаражу, нежитлового приміщення та інше. Це довіреність яка надає право представнику довірителя вчиняти будь-які юридичні дії, правочини (договори купівлі – продажу, міни, застави, іпотеки та інше) з будь – яким майном довірителя, знімати грошові вклади в банках та розпоряджатися банківськими рахунками в будь яких банках, представляти інтереси з будь-яких питань та багато чого іншого.

Тому, щоб не зробити помилку у підписаному Вами документі, та не надати більше повноважень ніж потрібно, ви повинні надати нотаріусу конкретну інформацію про питання, які Вам потрібно здійснити при оформленні довіреності та водночас захистити себе та своє майно від зловживань третіх осіб.

«Генеральна довіреність» на транспортний засіб (автомобіль) видається на конкретний автомобіль. При посвідченні довіреності обов’язково надається свідоцтво про державну реєстрацію ТЗ.

При посвідченні довіреності на декілька осіб звертайте увагу на фразу яка потрібна бути обов’язкова в довіреності «виконувати надані їм за довіреністю повноваження як спільно, так і окремо /незалежно/ один від одного». Якщо такої фрази не буде в довіреності, два і більше представника не зможуть окремо один від одного представляти Ваші інтереси в організаціях, вони будуть ходити разом по всім питанням довіреності. Це дуже не зручно.

Шановні громадяни!

Звертаємо вашу увагу, законодавством України не передбачено користування нотаріусами інформації з Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Портал дія», тому при вчинення нотаріальної дії, Ви зобов’язані надати документи, що посвідчують особу, в паперовій формі.

Е-паспорт може пред’являтися в інших інстанціях у таких випадках:

 • перевезення пасажирів повітряним, залізничним транспортом (у межах держави);
 • надання послуг поштового зв’язку;
 • проведення банківських операцій;
 • підтвердження віку під час придбання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, або тютюнових виробів;
 • надання послуг з медичного обслуговування;
 • пред’явлення на вимогу працівника правоохоронного органу документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
 • користування бібліотеками та надання бібліотечних послуг;
 • надання готельних послуг;
 • надання телекомунікаційних послуг;
 • пред’явлення на вимогу уповноваженої особи під час відвідування адміністративних будівель;
 • надання адміністративних послуг;
 • повернення сплачених за товар коштів;
 • участь у виборах Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, всеукраїнських та місцевих референдумах.

Витяг надано з Порядку застосування відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, та відображення в електронному вигляді інформації , що міститься у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, під час реалізації експериментального проекту тощо, затвердженого постановою Кабінета Міністрів України від 15 квітня 2020 року № 278.