Аграрні розписки Фінансові аграрні розписки, товарні аграрні розписки

Аграрні розписки

Фінансові аграрні розписки, товарні аграрні розписки

Аграрна розписка це альтернативний варіант врегулювання правовідносин, пов’язаних з кредитуванням сільськогосподарських виробників, особливо середніх та дрібних, які практично не мають доступу до кредитних ресурсів банків, під заставу майбутнього врожаю.

Це дозволяє сільськогосподарським виробникам покращити процес та результат їх діяльності. Перевагою аграрних розписок також є збільшення обсягу інвестицій в аграрний сектор. Застава майбутнього врожаю може бути на підставі договору застави майбутнього врожаю або аграрної розписки.

Аграрні розписки є двох видів.

Товарна аграрна розписка– встановлює безумовне зобов’язання боржника (фермера) здійснити поставку сільськогосподарської продукції, якість, кількість, місце та строк поставки якої визначені аграрною розпискою.

Фінансова аграрна розписка – встановлює безумовне зобов’язання боржника сплатити грошову суму, розмір якої визначається боржником і кредитором з урахуванням цін на сільськогосподарську продукцію в певній кількості та якості. Тобто розписки відрізняються предметом зобов’язання (товар або гроші).

Заміна боржника не передбачена законодавством України. Заміна кредитора можлива, якщо це передбачено аграрною розпискою.

Для посвідчення аграрної розписки, земельні ділянки повинні мати кадастрові номери та внесені в Державний реєстр речових прав та їх обтяжень.

Перелік документів для посвідчення аграрної розписки:

для фізичної особи – боржника:

 • паспорт громадянина України або паспорт громадянина для виїзду за кордон або паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм (id-паспорт) + довідка про місце реєстрації. Якщо реєстраційний номер облікової картки платника податків (инн) внесений в id-паспорт, копія інн в паперовій формі не надається
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків (інн) або відмітка в паспорті про відсутність ідентифікаційного номеру
 • свідоцтво про шлюб
 • документи другого з подружжя, що встановлюють особу

для юридичної особи – кредитора:

 • статут
 • свідоцтво про державну реєстрацію в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців
 • протокол про надання кредиту
 • протокол про призначення директора
 • наказ, що приступив до обов’язків директора
 • паспорт громадянина України (директора) або паспорт громадянина для виїзду за кордон або паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм (id паспорт) + довідка про місце реєстрації. Якщо реєстраційний номер облікової картки платника податків (инн) внесений в id паспорт, копія інн в паперовій формі не надається
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків (інн) (директора) або відмітка в паспорті про відсутність ідентифікаційного номеру
 • та інші документи

Шановні громадяни!

Звертаємо вашу увагу, законодавством України не передбачено користування нотаріусами інформації з Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Портал дія», тому при вчинення нотаріальної дії, Ви зобов’язані надати документи, що посвідчують особу, в паперовій формі.

Е-паспорт може пред’являтися в інших інстанціях у таких випадках:

– перевезення пасажирів повітряним, залізничним транспортом (у межах держави);

– надання послуг поштового зв’язку;

– проведення банківських операцій;

– підтвердження віку під час придбання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, або тютюнових виробів;;

– надання послуг з медичного обслуговування;

– пред’явлення на вимогу працівника правоохоронного органу документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;

– користування бібліотеками та надання бібліотечних послуг;

– надання готельних послуг;

– надання телекомунікаційних послуг;

– пред’явлення на вимогу уповноваженої особи під час відвідування адміністративних будівель;

– надання адміністративних послуг;

– повернення сплачених за товар коштів;

– участь у виборах Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, всеукраїнських та місцевих референдумах.

Витяг надано з Порядку застосування відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, та відображення в електронному вигляді інформації , що міститься у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, під час реалізації експериментального проекту тощо, затвердженого постановою Кабінета Міністрів України від 15 квітня 2020 року № 278.